• Photos from Greece

    Events of Press Office

    Click to go to Events of Press Offce siteKlasztory Krety w Warszawie

Pracownia Studiów Helleńskich ibi UW i Towarzystwo Przyjaciół Grecji zapraszają na prezentację: KLASZTORY KRETY, będącą pogłębieniem i kontynuacją wieczoru z kwietnia ubiegłego roku. Duże, wciąż tętniące życiem i małe, już całkowicie opuszczone. Ukryte wśród niedostępnych gór i zawieszone nad lazurowym morzem. Tak o jednym z nich napisał w XIX wieku brytyjski admirał Thomas Spratt:“Kreteński raj odpowiedni dla tych, którzy chcą się uwolnić od problemów i ciężarów życia”.
Jak dziś wyglądają kreteńskie klasztory? Przyjdź, zobacz, poznaj ich burzliwą historię i na chwilę uwolnij się od własnych problemów i ciężarów.

Zapraszamy na wędrówkę po Krecie, podczas której poznasz przeszłość i teraźniejszość 20 klasztorów, obejrzysz 200 fotografii, posłuchasz fascynujących historii jakich próżno szukać w przewodnikach.
 Po klasztorach i ich okolicach oprowadzi BOŻENA GŁODKOWSKA z Towarzystwa Przyjaciół Grecji. Spotkanie odbędzie się 8 marca 2008 roku (sobota) o godzinie 18-ej przy ulicy Dobrej 72 w Warszawie. (Wstęp wolny)

Advertisement