• Photos from Greece

    Events of Press Office

    Click to go to Events of Press Offce site6th “Warsfolk” Festival – “Lykion ton Ellinidon” from Greece

 Grecja “Lykion ton Ellinidon”

“LYKION TON ELLINIDON” z Larissy został założony w 1979 roku jako uwieńczenie 31 lat działalności kulturalnej. Zespół prezentuje tradycyjne tańce i pieśni Grecji sięgającej antycznych czasów.

Główne pole działania zespołu nie ogranicza się jedynie do kursów tańca. “LYKION TON ELLINIDON” zajmuje się również etnologią, filozofią oraz innymi dziedzinami greckiej kultury. Garderoba zespołu jest wypełniona starodawnymi oryginalnymi strojami oraz imponującymi klejnotami.
Prezesem zespołu jest Thelma Zitonouli. Jego dyrektor Dimitris A. Tsiplakoulis, który piastuje to stanowisko od 1986, angażując się w liczne akcje i działania na rzecz zespołu, stworzył wyjątkowe warunki do rozpowszechniania kultury popularnej. Zespół występował w wielu miejscach w Grecji oraz poza jej granicami. Uczestniczył w festiwalach we Francji, Szwajcarii, Hiszpanii oraz USA (Kalifornia, Nevada, Waszyngton, Nowy Jork). Zespół pojawił się również we francuskiej i włoskiej telewizji.
Najważniejszymi osiągnięciami zespołu są pierwsza i trzecia nagroda na festiwalach w Agrigento we Włoszech (luty 1988 i 2004 rok). Ponadto, dni występów zespołu w Atlancie i Knoxville zostały ogłoszone “Honorowymi Dniami Lykion Ton Ellinidon”. Zespół otrzymał Złote Klucze do miast Las Vegas oraz Los Angeles. Zespół dał również świetne występy w samej Grecji: “Niezapomniana Ojczyzna”, “Grecy i Pory Roku”, “Mosiężna Obręcz Macedonii”, “Krąg życia w Thessali”, “Kolory Tańca”.